.

.

sobota, 26 stycznia 2013

Znów oszukał mnie fałszywy żebrak - Danuta Hasiak

Jean-Jacques Cazin
Znów oszukał mnie
fałszywy żebrak

bądźmy nieczuli
na pełzaki
to specjalny
gatunek ludzi

bez oporów
zrzucają z siebie kłopoty
by bez reszty nas
nimi otoczyć

wpełzają przez oczy
przebrane za anioła
wślizgują się przez uszy
by jak diabeł
fałszywym słowem kusić

dlatego czasem
dobrze jest poddać się
hibernacji serca

Danuta Hasiak

6 komentarzy:

 1. Witam! Na poezji się specjalnie nie znam, lubię jak się coś rymuje:). No albo jest ponure i pesymistyczne. Tak, jak jest ponure i pesymistyczne, to nawet nie musi się rymować:).

  Mam do Pani pytanie. Jednym z moich ulubionych pisarzy jest Cioran. I tenże Cioran poświęcił cały esej poecie o nazwisku Saint John Perse. Więc sobie pomyślałem, że Cioran głupi nie był i ten poeta z pewnością jest godny uwagi. I jak zobaczyłem u Pani taki ogromny wybór poezji i poetów, to byłem pewien, że znajdę tu jakiś wiersz tego pana. A tu nic ...

  Czy to chodzi o to, że Cioran się jednak nie znał na poezji i uznała Pani tego poetę za niegodnego obecności na tej jakże wspaniałej stronie, czy też są jakieś inne względy z powodów których Saint John Perse jest nieobecny?

  Nawiązując do tytułu wiersza, pod którym piszę, czy nie dałoby się wyżebrać jakiegoś wiersza tego poety? Patrząc po ilości zgromadzonego tu materiału, bez wątpienia ma Pani dojścia do jakichś tajemnych źródeł, niedostępnych dla zwykłego googlowego poszukiwacza.

  Pozdrawiam i dziękuję za prowadzenie tej strony

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Drogi Anonimie, proszę zdjąć na razie te ostrogi, bo ja wciąż dość chora jestem! I zła.
   PS. Mikołaja Reja też nie ma, i paru innych.
   Pozdrawiam

   Usuń
 2. Jeden wiersz znalazłem, ale o miłości, jednak o miłości to wolę posłuchać panią Renatę Przemyk, która śpiewała, że słowo miłość ... no mniejsza z czym czego jest warte. Jeżeli to reprezentatywny wiersz dla tego poety, to chyba coś się biednemu Cioranowi na starość pomieszało. W każdym razie przepraszam za spam, mogłem zacząć od dokładniejszego googlowania:)

  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miłego słuchania Renaty Przemyk. Lubię ją.
   OoO! Jej też jeszcze nie mana blogu.

   pozdrawiam

   Usuń
 3. Chodzę przeważnie boso i bez ostrogów, proszę się nie złościć:) Tak to już jest w tym internecie, człowiek się stara, pracuje ciężko a tu jeszcze mają zastrzeżenia, że czegoś nie ma :(

  Życzę szybkiego powrotu do zdrowia, choć jak mawiają doświadczeni lekarze: "Zdrowie jest u człowieka stanem niepewnym, który nie wróży nic dobrego". No ale chyba nie na takich mądrościach zależy człowiekowi choremu, więc mimo, iż jest to stan niepewny, życzę jego powrotu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Boso w taki mróz? No chyba, że Szan.Pan Anonim wprost z Seszeli czy innego Bora-Bora.
   Zresztą, nie moja sprawa.

   Dziękuję za życzenia powrotu do zdrowia:)

   Usuń